Парламент України прийняв закон про легалізацію віртуальних активів в державі. У зв'язку з цим, Нацбанк дав пояснення щодо того, який статус отримає криптовалюта в Україні, а також про те, як українці зможуть використовувати біткоїн.
Чи замінить біткоїн українську гривню - це, мабуть, головне питання, яке цікавить споживачів після того, як Верховна Рада прийняла закон про легалізацію обороту віртуальних грошей в країні. Насправді, Парламент узаконив модель регулювання обороту віртуальних активів всередині України. Але це не означає, що замість національної гривні можна буде розплатитися за товар або послуги, наприклад, біткоїнами.
Як розповіли Національний банк, криптовалюта не стане повноправним засобом платежу в Україні. Згідно з Конституцією України, єдиним законним засобом платежу в Україні є гривня.
"Віртуальні активи не будуть засобом платежу в Україні. Законним засобом платежу в Україні є гривня. Національний банк здійснює емісію національної валюти, відповідає за її купівельну спроможність і захищеність, регулює оборот і розрахунки з нею. Завдяки цьому центральний банк може здійснювати ефективну монетарну політику і забезпечувати монетарний суверенітет України", - розповіли українцям в НБУ.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Прийнятий Верховною Радою закон не зрівнює гривню і криптовалюти, а лише дозволяє здійснювати комплексне регулювання відносин у частині створення, випуску в обігу віртуальних активів, укладення та виконання угод з ними.
Нагадаємо, курс біткоїну почав стрімко зростати. Експерти дали прогноз по ціні криптовалюти до кінця року.