У Нацбанку заявили, що не будуть стримувати курс гривні

У Національному банку України розповіли, якої політики будуть дотримуватися відносно курсу гривні. Якщо раніше регулятор тримав на контролі вартість національної валюти і нівелював фактори ризику, то тепер цього робити ніхто не буде.

У Нацбанку заявили, що не будуть стримувати курс гривні - today.ua

Гривню остаточно відпустили у вільне плавання, НБУ більше не буде задіяти фінансові інструменти для стабілізації національної валюти. Заступник глави НБУ Юрій Гелетій розповів, що навіть якщо гривня по відношенню до долара США знеціниться значно нижче закладеного в Держбюджеті рівня, все одно стримувати цей процес регулятор не буде.

«Хочу підкреслити ще раз, що у нас реалізується режим плаваючого курсоутворення, тому значення курсу визначається виключно динамікою попиту і пропозиції іноземної валюти на ринку. Ми не будемо тримати курс на рівні, передбаченому в бюджеті. Саме ринок генерує попит і пропозицію, а, отже, і визначає курс», - заявив Гелетій.

У Нацбанку заявили, що не будуть стримувати курс гривні Відзначимо, що в Державному бюджеті України на 2021 рік закладено середньорічний курс національної валюти на рівні 29,1 грн за один долар США.

Нагадаємо, раніше в Нацбанку розповіли, чому долар в Україні продовжить дорожчати найближчим часом.