У Нацбанку поінформували про новий офіційний курс долара в Україні

Автор: Леся Ловіцька

Нацбанк одразу після початку повномасштабної війни зафіксував курс долара на рівні 29,25 грн. У липні він зріс до 36,57 грн. Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук поінформував, що буде із курсом американської валюти найближчим часом.

У Нацбанку поінформували про новий офіційний курс долара в Україні - today.ua

У прес-службі Національного банку України повідомили, що поки що причин для підвищення офіційного курсу долара немає. При цьому зазначено, що в даний момент немає належних передумов для повернення до плаваючого курсу.

Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук пояснив, що рішення щодо регулювання валютного ринку в період військового стану мають забезпечити баланс між запобіганням непродуктивному відтоку капіталу та сприянню економічній діяльності.

У Нацбанку також зазначили, що фіксація курсу допомогла утримати макроекономічну стабільність та контролювати ціни, а також забезпечити критичні потреби економіки без шкоди для валютного ринку. Введені заходи постійно калібруються під ринкові обставини, щоб полегшити ведення бізнесу та забезпечення ключових потреб громадян.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

У Нацбанку поінформували про новий офіційний курс долара в Україні

НБУ спрогнозував, що цього року ВВП України скоротиться на 31,5%, а інфляція становитиме близько 30%. Це передусім пов'язані з війною. При цьому у 2023 році очікується уповільнення інфляції завдяки адаптації економіки до військових умов, жорстких монетарних умов та зниження світової інфляції. У наступні роки очікується тенденція відновлення економіки завдяки зниження ризиків безпеки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Національний банк врахував світовий досвід, зафіксував обмінний курс та почав фінансувати дефіцит бюджету з початку повномасштабної війни для збереження макрофінансової стабільності. Проте фінансування здійснюється в обмежених обсягах, щоб підтримати безперебійні бюджетні витрати та мінімізувати ризики для економіки.

Нагадаємо, на початку листопада спостерігається тенденція до підвищення курсу долара – американська валюта з кожним днем дорожчає.