У Нацбанку поінформували про новий офіційний курс долара в Україні

Нацбанк одразу після початку повномасштабної війни зафіксував курс долара на рівні 29,25 грн. У липні він зріс до 36,57 грн. Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук поінформував, що буде із курсом американської валюти найближчим часом.

У Нацбанку поінформували про новий офіційний курс долара в Україні - today.ua

У прес-службі Національного банку України повідомили, що поки що причин для підвищення офіційного курсу долара немає. При цьому зазначено, що в даний момент немає належних передумов для повернення до плаваючого курсу.

Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук пояснив, що рішення щодо регулювання валютного ринку в період військового стану мають забезпечити баланс між запобіганням непродуктивному відтоку капіталу та сприянню економічній діяльності.

У Нацбанку також зазначили, що фіксація курсу допомогла утримати макроекономічну стабільність та контролювати ціни, а також забезпечити критичні потреби економіки без шкоди для валютного ринку. Введені заходи постійно калібруються під ринкові обставини, щоб полегшити ведення бізнесу та забезпечення ключових потреб громадян.

У Нацбанку поінформували про новий офіційний курс долара в Україні

НБУ спрогнозував, що цього року ВВП України скоротиться на 31,5%, а інфляція становитиме близько 30%. Це передусім пов'язані з війною. При цьому у 2023 році очікується уповільнення інфляції завдяки адаптації економіки до військових умов, жорстких монетарних умов та зниження світової інфляції. У наступні роки очікується тенденція відновлення економіки завдяки зниження ризиків безпеки.

Національний банк врахував світовий досвід, зафіксував обмінний курс та почав фінансувати дефіцит бюджету з початку повномасштабної війни для збереження макрофінансової стабільності. Проте фінансування здійснюється в обмежених обсягах, щоб підтримати безперебійні бюджетні витрати та мінімізувати ризики для економіки.

Нагадаємо, на початку листопада спостерігається тенденція до підвищення курсу долара – американська валюта з кожним днем дорожчає.