У Мін'юсті розповіли, для яких категорій населення знизять пенсійний вік

У Міністерстві юстиції України дали пояснення щодо того, яких категорій населення торкнеться зниження пенсійного віку на 5-10 років. Право передчасного виходу на пенсію закріплено у відповідному законодавчому акті.

У Мін'юсті розповіли, для яких категорій населення знизять пенсійний вік - today.ua

За даними відомства, зниження пенсійного віку можливе лише для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Українці, які проживали або працювали в зоні радіоактивного забруднення, зможуть вийти на заслужений відпочинок і отримувати державні пенсії набагато раніше своїх співвітчизників. Це прописано в статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС можуть вийти на пенсію на 5-10 років раніше, в залежності від часу роботи в зоні відчуження. Так, всі українці, які виконували свої робочі обов'язки в зоні ЧАЕС до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, з липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, мають право на вихід на пенсію на 10 років раніше. У Мін'юсті розповіли, для яких категорій населення знизять пенсійний вік Ліквідаторам чорнобильської аварії, які працювали в 1987 році в зоні відчуження не менше 14 календарних днів, вийдуть на пенсію на 8 років раніше. Для тих, хто працював в районі ЧАЕС з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року від 1 до 5 календарних днів, в 1987 році - від 10 до 14 календарних днів, в 1988 році - не менше 30 календарних днів, пенсійний вік буде знижений на 5 років.

Нагадаємо, українцям у 2022 році п'ять разів підвищуватимуть пенсійні виплати. Кому пощастить отримати надбавку до пенсій?