У Києві під час опалювального сезону готуються повернути віялові відключення електроенергії

З настанням нового опалювального сезону Київ опинився під загрозою віялових відключень електроенергії. У Київтеплоенерго пояснили, чому доведеться обмежувати споживання енергоресурсів населенням.

У Києві під час опалювального сезону готуються повернути віялові відключення електроенергії - today.ua

Стрибок цін на природний газ призвело до того, що газові теплоелектроцентралі (ТЕЦ) стали збитковими. Подальше подорожчання блакитного палива лише погіршить ситуацію і поставить перед необхідністю повернення віялових відключень електроенергії.

Виробництво електроенергії для ТЕЦ стало збитковим, а газові теплоелектроцентралі перестають бути конкурентоспроможними. Про це попередили в Київтеплоенерго.

Напередодні старту опалювального сезону Україна опинилася в складній ситуації, собівартість газової електроенергії стала втричі дорожче, ніж вугільна. Але обсяги видобутку вугілля вже кілька років поспіль активно скорочуються, в рамках міжнародних договорів. У Києві під час опалювального сезону готуються повернути віялові відключення електроенергії Запаси вугілля виявилися занадто незначними, щоб покрити збитки через подорожчання природного газу. При цьому дві київські газові теплоелектроцентралі забезпечують близько 70% потреб жителів столиці в теплі і 60% - в електроенергії.

Щоб знайти рішення проблеми і уникнути віялових відключень світла взимку Київтеплоенерго звернулися до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Крім того, пропонується провести коригування цінових обмежень на ринку електроенергії.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як отримати компенсацію за тривалу відсутність електроенергії з вини постачальника.