Today.ua

У Києві вирішили змінити систему оплати проїзду у маршрутках

У Києві вирішили змінити систему оплати проїзду у маршрутках. Стало відомо, що нововведення мають бути запроваджені вже у 2023 році.

Чиновники планують приєднати приватних перевізників столиці до Автоматизованої системи оплати проїзду (АСОП). Про це повідомив заступник начальника департаменту управління проектами КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" Роман Деркач.

Наголошено, що Київ завдяки АСОП отримав зручний інструмент контролю пасажиропотоку у наземному та підземному транспорті. Система дозволяє бачити завантаженість маршрутів за день, тиждень та місяць, а також приймати рішення про зменшення чи збільшення рухомого складу на маршруті.

Голова Асоціації перевізників Києва та Київської області Ігор Моїсеєнко нагадав, що влада збиралася запровадити безготівковий розрахунок у маршрутках ще до війни, але тоді їм не вдалося домовитися з перевізниками. Спочатку планувалося запровадження електронних квитків після закінчення дії воєнного стану.

За словами Моїсеєнка, поспішність викликала подив у перевізників, які організували роботу 1200 автобусів у столиці (їх послугами користуються понад 75% пасажирів). Він засумнівався, що запровадження безготівкової оплати проїзду покращить сферу обслуговування жителів та гостей столиці.

"Думаю, що тут криється фінансовий інтерес. Адже автоматизована система оплати проїзду, до якої хочуть підключити всі столичні маршрутки, - це власність компанії, яка продала цю систему місту. Адже 1% перераховуватиметься цій компанії. А загальна комісія, яку залишатиме собі оператор АСОП (КП "ГІОЦ"), становитиме 5% з кожної оплаченої пасажиром поїздки! Тобто, коли ви платите за проїзд у метро, ​​в автобусі, тролейбусі або в трамваї, то 5% від оплати проїзду потрапляє на рахунок ДІОЦ (і саме у цих 5% закладено 1% компанії X, яка створила цю систему)", - цитує Ігоря Моісеєнка ТСН.

Фахівець вважає, що зміна системи оплати проїзду має бути неспішною, після детального аналізу ситуації в цій сфері. Він наголосив, що приватні перевізники хочуть перейти на безготівковий розрахунок, тому що це дозволить простіше контролювати роботу водіїв. Ті, у свою чергу, повністю зосередяться на дорозі і не будуть відволікатися на видачу здачі пасажирам.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві з 1 березня проїзд у громадському транспорті для однієї категорії пасажирів подорожчав вдвічі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ