У банках України з'явилися пошкоджені купюри: що відомо на цей момент

У банках України з'явилися пошкоджені купюри, які не можна використовувати. Банкноти були зіпсовані навмисне. Про це повідомила виконувач обов'язків директора Департаменту грошового обігу Нацбанку Оксана Галиць.

У банках України з'явилися пошкоджені купюри: що відомо на цей момент  - today.ua

Вказано, що купюри будуть вилучені з обігу, тому клієнтам вони не потраплять – їм не треба турбуватися про це. Стало відомо, чому готівка отримала навмисні пошкодження. Виявляється, банкіри зробили це самі з дозволу адміністрації НБУ.

З'ясувалося, що наприкінці 2021 року, коли чутки про війну дійшли до чиновників, національний регулятор вжив заходів для збереження українських грошей. У НБУ розробили комплекс заходів, щоб у разі окупації не дозволити російським військам використати кошти, які були у банках.

Нацбанк дозволив навмисне псування гривні. Загалом дозвіл отримали десять українських банків, але лише три із них вимушено скористалися своїм правом.

Оксана Галиць зазначила, що з огляду на можливість проведення військових дій НБУ рекомендував банкам за неможливості вивезти готівку із відділень пошкодити її, щоб купюрами не можна було скористатися.

Проте наразі невідомо, про які фінансові установи йдеться, які суми фігурують і як саме були пошкоджені банкноти.

У банках України з'явилися пошкоджені купюри: що відомо на цей момент

Нагадаємо, що в Україні минулого року обсяг готівки в обігу зріс на 14,1%. Економісти радять під час війни зберігати заощадження у різній валюті, не обмежуючись доларами. Вони відзначають стабільність гривні та рекомендують відкривати депозити у національній валюті.

Раніше повідомлялося, що в українських обмінниках відмовляються брати деякі доларові купюри.

ДЖЕРЕЛОzn.ua