У банках та обмінниках України відмовляються приймати долари: які банкноти не вийде продати

Автор: Леся Ловіцька

У банках та обмінниках України відмовляються приймати деякі доларові банкноти. Йдеться про купюри старого зразка, справжність яких може викликати сумніви у касирів.

У банках та обмінниках України відмовляються приймати долари: які банкноти не вийде продати  - today.ua

За ухвалою НБУ державні та комерційні банки повинні приймати долари 1996 року випуску та змінювати їх на нові. Аналогічно і з банкнотами, які мають незначні ушкодження. Обмін провадиться з урахуванням комісії, встановленої фінустановою.

Однак на практиці представники банків та обмінників часто відмовляються обміняти купюри, відправляють їх на додаткову експертизу і лише потім видають замість них нові. Справа в тому, що співробітники мають враховувати внутрішні правила своїх установ, тому деякі долари не хочуть приймати.

У купюрах, що їх випустили після 1996 року, використовувалися нові технології захисту. Тому підробки найчастіше буває складно відрізнити від оригіналів – і касири мінімізують ризики.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Загалом українські банки повинні здійснювати обмін сильно зношених, склеєних та розірваних купюр, пропалених, обпалених доларів, зі зміною кольору, відсутністю написів та захисної стрічки.

Деякі грошові знаки можуть надіслати за кордон, де знаходиться банк-кореспондент, для перевірки та обміну. Процедура може тривати до шести місяців і коштуватиме 10-50% від номіналу. Це залежатиме від ступеня пошкодження доларів.

У банках та обмінниках України відмовляються приймати долари: які банкноти не вийде продати

У 2021 році Кабмін затвердив стратегічні напрями для запобігання відмиванню грошей. Тому перевіряються не лише справжність, а й історія банкноти. Це проводиться для того, щоб упевнитись, що долари не були задіяні у торгівлі зброєю та наркотиками.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Найбільшу підозру викликають купюри з надривами, плямами та проколами. Їх зобов'язані відправляти до іноземного банку-кореспондента, який є партнером і допомагає реалізувати валюту.

Раніше фінансові аналітики спрогнозували курс долара до кінця лютого.