У серпні сотні тисяч українців залишаться без пенсій: названо причину

Пенсії в Україні продовжують виплачувати і під час війни. Однак із отриманням коштів виникли складнощі – сотні тисяч пенсіонерів у серпні не зможуть зняти гроші.

У серпні сотні тисяч українців залишаться без пенсій: названо причину - today.ua

Наша країна після повномасштабного нападу Росії поринула у глибоку економічну кризу. Пенсії було б неможливо виплачувати українцям, якби не допомога міжнародних партнерів. Держава, як і раніше, забезпечує соціальний захист вразливих категорій населення. При цьому близько 300 тисяч людей залишилися без грошей. Йдеться про мешканців окупованих територій та тих, де йдуть активні бої.

Багато відділень Укрпошти закриті. Співробітники поштового оператора фізично можуть рознести пенсії громадянам України. Йдуть обстріли – є загроза для життя листонош.

Відповідну інформацію надала міністр соцполітики Оксана Жолнович в ефірі національного телемарафону. Вона нагадала, що пенсії протягом 30 днів зберігатимуться на рахунках Ощадбанку. Якщо в цей період пенсіонери їх не знімуть, вони будуть переведені на рахунки в інших банках.

Жолнович зробила важливе уточнення. Якщо українець так і не зможе зняти пенсію, то вона нікуди не подінеться. Виплати накопичуватимуться.

"Скидаємо гроші туди з надією, що людина хоч якимось чином зможе їх собі зняти. У будь-якому разі ці гроші нікуди не подінуться, вони накопичуватимуться. Є варіанти отримати їх навіть на окупованій території", - пояснила чиновниця.

У серпні сотні тисяч українців залишаться без пенсій: названо причину Нагадаємо, що прожитковий мінімум для непрацездатних українців з 1 липня підвищився до 2027 грн. Найвища пенсія в Україні – 20 270 грн. Мінімальна пенсія сім'ям військових у разі втрати годувальника становить 4054 грн. Мінімальна пенсія шахтарів – 6081 грн. Максимальні пенсії у країні отримують військові пенсіонери, у середньому це 8900 грн.

Раніше стало відомо, що в Україні до кінця року ще двічі збільшать пенсії.

ДЖЕРЕЛОФакти