Звільнення за один день: Верховна Рада під час війни запропонувала прийняти новий Трудовий кодекс

Автор: Леся Ловіцька

Верховна Рада України запропонувала ухвалити новий Трудовий кодекс. Він передбачає звільнення працівників без вагомих підстав та попередження. Законопроект уже пройшов перше читання.

Звільнення за один день: Верховна Рада під час війни запропонувала прийняти новий Трудовий кодекс  - today.ua

На ринку праці України незабаром очікуються серйозні зміни. ВРУ розглянула законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого та середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність", який представили у парламенті рік тому.

Депутати вирішили, що під час війни настав час переглянути правила працевлаштування у країні. Ключове нововведення - запровадження договірного режиму регулювання трудових відносин. Його запропонували поширити на всі підприємства малого та середнього бізнесу, а також на працівників великих підприємств, зарплата яких перевищує вісім мінімальних.

Суть договірних відносин у тому, що з роботодавця знімаються практично всі обов'язки та обмеження, що накладені на нього нинішнім Трудовим кодексом. Якщо закон ухвалять, збережуться лише мінімальні вимоги: що розмір зарплати не можна встановлювати нижче мінімального і працівникові надається щорічна відпустка.

Популярні зараз

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Звільнення за один день: Верховна Рада під час війни запропонувала прийняти новий Трудовий кодекс Решта умов праці визначатиметься "за взаємною згодою" фіксуватиметься договором. Очікується, що нова система позбавить трудових відносин від зайвих формальностей, які вимагають значних витрат та зусиль.

Народні обранці запропонували надати роботодавцю право звільнити працівника у будь-який зручний час – навіть без підстав чи його згоди. Досить надіслати людині повідомлення - і вона вважатиметься звільненою з дня після вручення листа.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Примітно, що згода профспілки також непотрібна. Роботодавець має виплатити колишньому співробітнику три мінімальні зарплати.

Нагадаємо, українцям під час війни дозволили забирати додому трудові книжки.

Головне