Укрзалізниця готується до страйку: в Україні можуть зупинитися всі потяги

По всій території України в будь-який момент може бути оголошено страйк працівників компанії Укрзалізниця. Близько 80% всіх пасажирських поїздів і 70% локомотивів залишаться в депо.

Укрзалізниця готується до страйку: в Україні можуть зупинитися всі потяги - today.ua

У профспілці УЗ розповіли про причини готовності піти на крайні заходи. Більшість залізничників України готові в будь-який момент оголосити страйк проти низьких заробітних плат і поганих умов праці. Як розповіли в профспілці Укрзалізниці, страйк готується за італійським сценарієм.

Голова Незалежної профспілки залізничників України Володимир Козельський повідомив, що Укрзалізниця за останні два роки підвищила оклади своїм співробітникам всього на 10%. Тоді як раніше була укладена домовленість з українським урядом про підвищення зарплат на 25%. Звернення до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з метою обговорити ситуацію в Укрзалізниці, ні до чого не привело.

За словами Козельського, із загальної кількості рухомого складу Укрзалізниці 70% локомотивів і 80% пасажирських вагонів давно повинні були пройти плановий ремонт, але цього не відбувається. Виходить, що українцям доводиться їздити на потягах з простроченим ремонтом, що є порушенням. Укрзалізниця готується до страйку: в Україні можуть зупинитися всі потяги Якщо Кабмін не займеться вирішенням проблем в залізничній сфері, то Укрзалізниця оголосить страйк за італійською моделі. Це означає, що всі співробітники почнуть працювати строго за своїми посадовими інструкціями, тоді весь транспорт з простроченим ремонтом залишиться в депо, що і прописано в посадових обов'язках залізничників.

"Акція може початися в будь-який час, сьогодні може початися. На локальному рівні самі виконують рішення, інші профспілки можуть підтримати. Це буде італійський страйк ... Може привести до того, що транспорт частково зупиниться. Нам не можна страйкувати - такий закон, тому будемо тільки за інструкцією працювати", - розповів Козельський.

Нагадаємо, Укрзалізниця змінить ціни на квитки залежно від часу їх покупки.