Українці заборгували за комуналку і суми щомісяця збільшуються. Стало відомо, кого звільнили від платежів, а хтось ризикує втратити своє майно.
Війна внесла корективи в життя українців, багато з яких втратили житло, були змушені стати переселенцями чи біженцями. Багато хто залишився без роботи, тому навіть при бажанні не може оплачувати комуналку. Кияни почали отримувати судові позови через накопичені борги. Вони обговорюють ситуацію у соцмережах.
У сюжеті "Сніданку з 1+1" зазначили, що нарахування та стягнення неустойки за несплату комуналки заборонено до скасування військового стану. Але депутати у серпні ухвалили закон, уточнивши список тих, з кого не повинні стягувати борги. Це насамперед люди, які мешкають в окупації чи зоні бойових дій. Держава дала їм відстрочку сплати боргів. А на решту вона вже не поширюється.
Однак є винятки, якщо місто певний час було в окупації. Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко наголосив, що борги, накопичені у період тимчасової окупації, можна не закривати.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Експерт розповів, як отримати перерахунок від комунальників. Їм треба надати довідку, яка підтвердить відсутність українця вдома у певний період. Її мають надати у міськраді населеного пункту, в якому людина перебувала в евакуації. А от ігнорування платежів може призвести до втрати майна.
"Якщо ви маєте борги за житлово-комунальні послуги, є рішення суду щодо стягнення цих боргів, то у вас можуть заарештувати не лише майно, а й карткові рахунки та авто", - підсумував Попенко.
Раніше українцям повідомили, як заощадити на комуналці та вдвічі зменшити рахунки за електроенергію.