Українці зіткнуться із дефіцитом тепличних овочів: чому на варто розраховувати на імпорт

Українці взимку зіштовхнуться із дефіцитом тепличних овочів. Помідори та огірки вже подорожчали на чверть. При цьому сподіватися на імпортовану продукцію не варто, зазначили експерти.

Українці зіткнуться із дефіцитом тепличних овочів: чому на варто розраховувати на імпорт  - today.ua

Аналітики проекту EastFruit повідомили, що овочі за минулий тиждень дорожчали кілька разів. Тепличні помідори зросли у ціні на 29%. Кілограм тепер коштує в середньому по 40-50 грн. Огірки також б'ють рекорди за вартістю, що збільшилась на 25%. Наразі вони продаються по 45-55 грн/кг.

Головною причиною подорожчання товарів стало похолодання, яке спостерігається на більшій території України. На ціноутворення також вплинуло зростання вартості енергоресурсів. Багато аграріїв почали обігрівати свої теплиці, причому більшості з них важко переходити на альтернативні види палива.

Частина фермерів пішла з ринку – їх господарства пошкоджені внаслідок бойових дій, а також перебувають в окупації. Вирощувати овочі для рашистів недоцільно, оскільки вони не дозволяють продати їх за адекватними цінами.

Українці зіткнуться із дефіцитом тепличних овочів: чому на варто розраховувати на імпорт Фахівці нагадали, що криза у вирощуванні тепличних овочів торкнулася майже всіх країн Європейського союзу. Підвищення цін на енергоносії та складності у логістичних процесах призвели до того, що виробники масово відмовляються вирощувати овочі у теплицях.

Аналогічна ситуація складається і в Україні. Трейдери наголосили, що наразі не можна розраховувати на привізну продукцію. В результаті виникне дефіцит огірків і томатів, що спричинить зростання цін на них.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, скільки коштують овочі зараз. Крупні українські супермаркети Метро, Аша та Варус оновили ціни на картоплю, капусту, моркву та цибулю.

ДЖЕРЕЛОeast-fruit.com