Експерти проаналізували ситуацію з доступністю товарів для незахищених верств населення. Вони дійшли висновку, що багато українців уже до кінця року зіткнуться з дефіцитом продуктів першої необхідності. Названі основні причини для цього.
В Україні очікуються хороші показники врожайності більшості культур, тому ні про який голод не йдеться. При цьому далеко не всі громадяни можуть забезпечити себе продуктами та змушені просто виживати. Найвразливіші категорії українців опинилися за межею бідності через війну. Їм складно купувати їжу, яка дорожчає з кожним днем.
У країні зростає рівень інфляції, підвищуються ціни на енергоносії, закриваються виробничі підприємства та зростає безробіття. Дослідники попередили про подальше підвищення цін на основні продукти, зокрема на хліб.
Голова Спілки українського селянства Іван Томич зазначив, що найближчими місяцями хліб продаватиметься за колишніми цінами через низьку закупівельну вартість зерна. При цьому до кінця року ситуація зміниться на гірший бік.
Популярні зараз
Сергій Притула показав рідкісне фото старшого сина та привітав його з днем народження
Арсеній Яценюк назвав головну умову перемоги України у війні з Росією
“Укрпошта“ до кінця 2024 року не підвищуватиме тарифи, - Смілянський
Військовозобов'язані отримуватимуть нові повістки у ТЦК із QR-кодом
"Думаю, кінець листопада – початок грудня ціна на пшеницю на внутрішньому ринку буде набагато вищою порівняно з сьогоднішньою. Виходячи з цього плюс подорожчання енергоносіїв на випічку хліба, з грудня-початку січня можливе зростання цін на хліб та хлібобулочні вироби до 20 – 25% ", - зазначив Томіч.
Виконавчий директор Асоціації "М'ясна галузь" Микола Бабенко звернув увагу на те, що свинина в Україні та світі загалом подорожчала на 50%. І це сталося на тлі здешевлення кормів.
Зазначено, що українці вживали більше м'яса, ніж у країні. Імпорт подорожчав через зростання курсу долара та повернення ПДВ та мита на привізні товари, що призвело до зростання цін на м'ясо. Також потрібно враховувати гострий дефіцит племінного поголів'я, що також імпортується.
Вартість живої ваги свині зросла із 45 до 70 грн/кг на кінець серпня. Лише половина ваги тварини є чистим м'ясом, тому собівартість кілограма свинини без націнок та транспортування становить щонайменше 140 грн.
"Чекати в магазинах – 200 грн за кілограм свинини залишилося недовго. Думаю, вже у вересні. І жодних інших способів, як нарощувати поголів'я свиней, щоби закрити дефіцит, у нас немає", - підсумував Бабенко.
Відомо, що куряче м'ясо також подорожчало. Ціна на курятину протягом року зросла на 18%.
Нагадаємо, що в Україні зберігається дефіцит долара. ПриватБанк вже обмежив видачу готівки своїм клієнтам.