Українці зможуть самостійно збільшити свої пенсії: у Мінсоцполітики повідомили, як це зробити

Мінсоцполітики презентувало нову ініціативу для українців. Вони матимуть змогу самостійно збільшити свої майбутні пенсії за рахунок додаткових внесків.

Українці зможуть самостійно збільшити свої пенсії: у Мінсоцполітики повідомили, як це зробити - today.ua

В Україні готується перехід на накопичувальну пенсійну систему. Міністр соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, що майбутні пенсіонери матимуть змогу вплинути на розмір своїх виплат від держави. У них буде можливість регулювати суму внесків до Пенсійного фонду.

"Ми приступаємо до програми, яка дозволить нашим громадянам підтримати наших пенсіонерів та збільшити собі пенсію у майбутньому. Вже з командою пропрацювали драфт, проговорили основні моменти, і я сподіваюся, що найближчим часом це виллється у законопроект. Це просто додаткова можливість", - зазначила Жолнович у ході національного телемарафону.

За словами глави профільного відомства, зараз соціальний внесок робить роботодавець, і працівники не можуть змінювати його розмір. Тепер українці зможуть вносити доплату на свій розсуд. Для цього потрібно буде виконати кілька найпростіших маніпуляцій на онлайн-порталі. Можна буде вибрати суму, на яку збільшиться пенсійний внесок.

Українці зможуть самостійно збільшити свої пенсії: у Мінсоцполітики повідомили, як це зробити Оксана Жолнович висловила впевненість у тому, що нова ініціатива дозволить співвітчизникам отримати вищу пенсію та забезпечити собі найкращий спосіб життя. Таке поповнення Пенсійного фонду дозволить боротися із його дефіцитом коштів. Українці підтримають не лише себе у майбутньому, а й нинішніх пенсіонерів, які отримують виплати завдяки відрахуванням працюючих співгромадян.

Нагадаємо, які категорії українців мають право вийти на пенсію раніше за решту – вже у 50 років.