В Україні для виходу на пенсію громадяни повинні мати щонайменше 28 років страхового стажу. Однак у багатьох українців немає навіть 15 років стажу, у цьому випадку, щоб у старості не залишитися без засобів для існування, необхідно укласти договір із податковою службою.
У Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зазначено, що пенсійний вік становить 60, 63 та 65 років, а право на отримання пенсії за віком для громадян визначається залежно від наявності страхового стажу.
У 2021 році вийти на пенсію в 60 років зможе людина, чий страховий стаж становить не менше 28 років, а в наступні роки вона збільшуватиметься на рік і до 2028 року досягне 35 років. Для виходу на пенсію у 65 років страховий стаж має бути не менше 15 років.
Українцям, які досягли пенсійного віку, працювати вже не можуть, але необхідного стажу вони не мають, можуть розраховувати на державні виплати лише після досягнення 65-річного віку. Для осіб цієї категорії пенсійні виплати становлять 1854 гривні.
"Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не повинна бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, а при сплаті за попередні періоди вона множиться на коефіцієнт 2. Таким чином, вартість одного місяця страхового стажу в січні-листопаді 2021 року розраховується як 22% від мінімальної заробітної плати 6000 гривень та становить 1320 гривень, а за одноразової оплати за минулі періоди — 2640 гривень", — уточнюють у Пенсійному фонді України.
Нагадаємо, деякі категорії громадян України можуть вийти на пенсію у 55 років. Хто має право на дострокове оформлення пенсійних виплат?