Українці ризикують втратити субсидії через додаток “Дія“

В Україні готується запуск програми "єСубсидія", в рамках якої одержувачам пільг необхідно буде обов'язково придбати смартфон і встановити додаток "Дія". Проте дана ініціатива має масу підводного каміння.

Українці ризикують втратити субсидії через додаток “Дія“ - today.ua

За аналогією з чинною програмою "єПідтримка" в Україні планується запуск - "єСубсидія". Виплати надходитимуть субсидіантам на карту, що автоматично зафіксує додаток "Дія". Це нововведення дозволить контролювати кожного одержувача фінансової допомоги від держави, включаючи його додаткові доходи, наприклад, грошові перекази від родичів.

Як зазначив експерт із пенсійних питань Сергій Коробкін, в Україні більшість пенсіонерів не можуть собі дозволити покупку смартфона, щоб встановити та користуватися додатком "Дія".

"Ми пам'ятаємо, як хотіли людей перевести з пошти отримувати пенсії на банківські відділення, і вже була хвиля обурень. Так що говорити про ці смартфони...", - нарікав Сергій Коробкін.

Українці ризикують втратити субсидії через додаток “Дія“ Але це лише половина проблеми. Друга її частина полягає у тому, що у разі впровадження у додатку "Дія" програми "єСубсидія" одержувачі можуть втратити свої пільги. Додаток буде відслідковувати всі транзакції картами субсидіантів, якщо "Дія" зафіксує надходження грошових коштів на рахунок пенсіонера, це може стати причиною позбавлення субсидії.

"У великих чиновників є великі суми та великі доходи, і не завжди їх декларують, а якщо пенсіонер якийсь отримає невелику суму на свою картку, можливо навіть від родичів, то завтра це буде видно у "Дії" і стане причиною того, щоб йому, наприклад, відмовити у субсидії", – пояснив експерт із пенсійних питань.

Таким чином, програма "єСубсидія" у додатку "Дія" може стати черговим інструментом, який дає можливість державі відстежувати та контролювати доходи своїх громадян.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що субсидії в Україні нараховуватимуть через додаток "Дія".