Весною постачальником газу в Україні став Нафтогаз. Багато жителів не знали про це та сплатили послугу на рахунки облгазів, від яких отримували блакитне паливо раніше. Частині українців досі не вдалося повернути переплату.
Низка газзбутів виставили українцям платіжки за газ, який по факту не надавали. Організації не стали перераховувати переплати Нафтогазу за травень через відсутність відповідного механізму. Кошти не повернули клієнтам автоматично. Обласні компанії вимагали звертатися із заявами та відправляти їх разом з іншими документами.
Багато споживачів так і не змогли повернути сплачені гроші, незважаючи на надання паперів, що підтверджують оплату.
Пенсіонерка Лариса Миколаївна із Білої Церкви повідомила, що заплатила за газ двічі. Спершу вона внесла 800 грн колишньому постачальнику, а потім ще раз – вже новому. Жінка підкреслила, що уникає боргів і одразу оплачує рахунки онлайн.
"Так було і на початку червня: газзбут надіслав квитанцію за травень. Ми й сплатили одразу. Майже 800 грн", - цитує українку ГазПравда.
Експерти повідомили, що потрібно надіслати облгазу заяву з копіями паспорта (з 1-ї по 6-ту сторінку), ідентифікаційного коду, квитанції про оплату. Також необхідно подати довідку з банку з реквізитами карткового рахунку (зокрема IBAN). Її можна автоматично згенерувати у мобільному додатку банку. На копіях документів потрібно зробити напис "Згідно з оригіналом", вказати ПІБ власника документа, поставити підпис і дату.
Заяву з рештою документів слід надіслати за адресою: 01010, м. Київ, вул. Московська, 32/2. Можна використовувати електронну пошту: contact@gaszbut.com.ua. У такому разі заяву з копіями документів слід завірити за допомогою електронного підпису.
Багато українців відмовилися від газу в зимовий період та обігрівають житло дровами. Стало відомо, що в Україні відкрили державний інтернет-портал, де паливо можна купити за найвигіднішими цінами.