У першому кварталі 2023 року українці активно вкладали валюту на депозити. Загальна сума збільшилась на 4,3% через активний приріст термінових вкладів. Нині тенденція різко змінилася.
Відповідні дані подано у звіті банківського сектору Нацбанку. Вказано, що таку динаміку сприяло придбання валюти з наступним зарахуванням на депозит. Завдяки цьому інструменту сформовано близько третини нових вкладів.
За даними НБУ, максимальне нарощування коштів на депозитах спостерігалося в січні-лютому, потім тенденція сповільнилася і у квітні розгорнулася у зворотному напрямку. Українці почали масово забирати у банках валюту, яку купували для розміщення на депозити.
Як відомо, у липні 2022 року Національний банк України дозволив банкам продавати громадянам безготівкову валюту з умовою її розміщення на депозит на понад три місяці. Долар продається в банках за курсом, близьким до офіційного, що становить 36,57 грн. Минулого місяця готівковий курс знизився до 38 грн, тому купівля коштів для вкладів втратила сенс.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, що конвертаційні депозити швидко перетворилися на популярний інструмент інвестицій. Однак клієнти забирали вклади у валюті, що закінчилися, і не поспішали відкривати нові. Перед банками постала перспектива відтоку пасивів. Збільшення кількості таких депозитів дозволило банкам впоратися з відтоком валютних коштів, але з'ясувалося, що далеко не всі змогли успішно провести виплату валюти з клієнтських рахунків.
Раніше повідомлялося, що в НБУ зробили важливу заяву щодо депозитів під час війни.