Українці можуть взимку залишитися без електрики: як відновити договір з постачальником

Напередодні нового опалювального сезону багато українців опинилися в зоні ризику, в будь-який момент постачальник електроенергії може припинити подачу ресурсу. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), дала пояснення, хто може залишитися взимку без світла, у скільки обійдеться і як підключити електрику.

Українці можуть взимку залишитися без електрики: як відновити договір з постачальником - today.ua

Згідно з новим рішенням українського уряду, за борги в країні можуть відключити подачу електроенергії навіть в період карантину. Крім випадків, коли населений пункт, в якому проживає боржник, потрапив в "червону" карантинну зону, тоді протягом 30 днів після переходу в інший рівень епідеміологічної небезпеки постачальник не має право відключити електроенергію.

Якщо подача електроенергії була відключена за несвоєчасну оплату спожитих ресурсів, то щоб відновити електропостачання, споживачеві доведеться в повному обсязі сплатити заборгованість і все нараховані пені і штрафи. Після цього необхідно звернутися до оператора системи розподілу, який зобов'язується протягом 3-5 днів відновити електропостачання.

Після того, як подача електроенергії буде відновлена, споживач повинен оплатити всі витрати, які поніс постачальник на відключення і підключення електроенергії. Українці можуть взимку залишитися без електрики: як відновити договір з постачальником Якщо розмір заборгованості був менше половини прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто менше 1 189,5 гривень) або при оплаті боргу протягом двох розрахункових періодів перед днем відключення електроенергії, то відшкодовувати витрати на відключення і підключення до мережі електроживлення не потрібно.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як економити на оплаті електроенергії. Багатотарифні лічильники дозволять платити за світло набагато менше, але ними треба вміти користуватися.