Українці можуть достроково вийти на пенсію за віком: названо умови

Автор: Леся Ловіцька

Деякі українці мають право достроково вийти на пенсію за віком. Названо умови, яким мають відповідати громадяни, які претендують на виплати.

Українці можуть достроково вийти на пенсію за віком: названо умови - today.ua

Достроковий вихід на пенсію передбачено для українців, яких було звільнено за 1,5 роки до досягнення пенсійного віку, які мають особливий статус чи страждають від певних хвороб. Перелік таких осіб зазначено у 115-й статті закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

На виплати раніше певного віку можуть розраховувати особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих чи померлих захисників та захисниць України (при досягненні жінками 50-річного віку та 55-річного – для чоловіків. При цьому у них має бути не менше 20 та 25 років страхового стажу).

Пенсії достроково отримують багатодітні матері (п'ятьох і більше дітей), матері інвалідів або тяжкохворих дітей. Ці жінки мають виховати дітей до 6-річного віку, мати не менше 15 років страхового стажу та досягти 50-річного віку.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

За відсутності матері або на її вибір багатодітний батько може розраховувати на дострокову пенсію після досягнення 55-річного віку та за наявності не менше 20 років страхового стажу.

Громадяни, звільнені за 1,5 роки до досягнення пенсійного віку, також можуть вийти на пенсію достроково за наявності 30-річного страхового стажу для жінок та 35-річного страхового стажу для чоловіків.

Українці можуть достроково вийти на пенсію за віком: названо умови

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дострокова пенсія по інвалідності передбачена для:

  • хворих на гіпофізарний нанізм, диспропорційних карликів (жінки від 40 років при 15 років страхового стажу та чоловіки від 45 років, які мають 20 років стажу);
  • людей з інвалідністю по зору І групи: чоловіків – після 50 років, жінок – після 40 років за наявності 15 та 10 років страхового стажу відповідно.

Нагадаємо, що для більшості громадян України збільшать пенсійний вік.

Головне