В Україні планують запровадити у 2023 році обов'язкову накопичувальну пенсійну систему. Майбутні виплати громадянам фінансуватимуть три джерела: держава, роботодавець та співробітник. Громадяни отримуватимуть по дві виплати: із ПФУ та накопичувальної системи, запущеної в результаті реформи. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Глава українського уряду повідомив, що останніми роками спостерігається проблема із наповнюваністю Пенсійного фонду. Тому влада у 2023 році має намір запровадити у новому році обов'язкове пенсійне накопичення. Також заплановано реформу Фондового ринку та ринку капіталів.
"Реформа полягає в тому, що всі працевлаштовані українці матимуть свої пенсійні накопичувальні рахунки. Таким чином реалізуємо на практиці право кожного українця на гідну пенсію", - зазначив Шмигаль.
Кошти надходитимуть із трьох джерел: внески роботодавця та держави в рівних частинах, а також добровільні внески самих працевлаштованих громадян.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Реформа не стосуватиметься тих українців, які вже отримують пенсію. Наголошено, що впровадження обов'язкового пенсійного накопичення входить до ключових пріоритетів роботи Кабміну у новому році.
Нагадаємо, що за стандартами Міжнародної організації праці (МОП) нормальною вважається пенсія у розмірі не менше 40% звичного заробітку – наприклад, 4000 грн пенсії при зарплаті 10 000 грн. Однак в Україні виплати у відсотковому співвідношенні можуть виявитися нижчими – 2700 грн пенсії при зарплаті у 10 000 грн. При цьому економісти попередили, що з кожним роком розмір пенсії щодо зарплати зменшуватиметься.
Раніше повідомлялося, що у 2023 році в Україні планується індексація пенсій.