Українці звітуватимуть за кожну гривню: Мінфін готує нові методи контролю за доходами громадян

Автор: Шевченко Лилия

Міністерство фінансів України розпочало підготовку законопроекту про нові, ще жорсткіші методи контролю за доходами всіх громадян країни. Планується, що до кінця зими 2022 року документ буде готовим, його винесуть на обговорення.

Українці звітуватимуть за кожну гривню: Мінфін готує нові методи контролю за доходами громадян - today.ua

Фінансовий моніторинг в Україні запущено давно, банки відслідковують великі транзакції та, у разі виникнення підозр, блокують їхнє проведення. Щоб здійснити платіж, українцям необхідно надати документи, що підтверджують легальність отримання коштів. Впровадження нових непрямих методів контролю над доходами громадян спростить фінмоніторинг для банківської системи.

Відслідковувати рух коштів стане набагато простіше, при цьому контролювати будуть не лише великі витрати, а й невеликі, наприклад, оплату комунальних послуг або покупку одягу.

За словами голови Союзу споживачів комунальних послуг (СПКУ) Олега Попенка, влада України намагається запровадити жорсткий фінансовий моніторинг у країні, яка страждає від значної економічної кризи і є чи не найбіднішою країною Європи. Але при цьому не ухвалюються закони, які давно діють у розвинених країнах, наприклад, у США. Українці звітуватимуть за кожну гривню: Мінфін готує нові методи контролю за доходами громадян

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

"Там немає того, що вигадують наші реформатори. Тому що вони настільки завзято висаджуються перед Міжнародним валютним фондом, що вони готові йти на все", - нарікає Олег Попенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українські експерти впевнені, що громадян країни, де величезна кількість людей не має достатнього рівня доходів, щоб сплатити за комунальні послуги, не можна жорстко відстежувати кожну гривню на рахунках. Українців необхідно поступово привчати до відповідальності, щоб вони розуміли, що відповідальність за ухилення від сплати податків буде серйозною.

Нагадаємо, українців змусять сплачувати податки навіть із підробітку, який вони здійснюють у вільний від основної роботи час. Скільки доведеться віддати державі?