Today.ua

Українців закликали терміново запасатися дровами: названо ціну за кубометр

Лісники закликали українців, які мешкають у приватному секторі, терміново запасатися дровами, не чекаючи початку опалювального сезону. Названо середню ціну за кубометр деревини.

Минулої зими в Україні часто відбувалися масовані ракетні атаки, які призвели до пошкоджень об'єктів критичної інфраструктури. Енергетики змушені були обмежувати подачу світла споживачам. Найкраще з блекаутами впоралися жителі приватного сектору, які опалювали будинки дровами.

Яким буде наступний зимовий період, поки що складно передбачити, проте є сенс зробити запаси палива на майбутнє вже перед літом. Їх навіть краще купити зараз, щоби вони встигли просохнути до сезону дощів. На сьогоднішній день ціна за кубометр дров твердолистих порід становить у середньому 1300 гривень.

Фахівці радять закуповувати тверді сорти деревини, тому що вона найбільше підходить для спалювання в каїнах, котлах та печах: ясен, дуб, акація, клен. За бажання можна заощадити і купити неколоті дрова за нижчою вартістю.

Головний інженер філії "Лебединський лісове господарство" Іван Шпакович зазначив, що вкрай складно спрогнозувати, якою буде вартість дров восени. Можна оформити замовлення дистанційно через інтернет-портал ДроваЄ. На виконання заявки зазвичай потрібно 2-3 дні.

Лісники підрахували, що цієї весни вже вдалося продати третину торішнього обсягу. Експерти радять в умовах відсутності ажіотажу готуватися до зими, що не очікує різкого підвищення попиту.

У квітні експерт Олександр Харченко зробив невтішний прогноз на майбутній опалювальний сезон. Він вважає, що обстріли рашистів продовжаться. Наша країна покращить захист, але не зможе повністю відновити міцність енергетичної системи.

Кабмін 19 травня затвердив план підготовки до наступної зими та організував штаб для його реалізації.

Глава уряду Денис Шмигаль заявив, що Україна до початку зими має накопичити 14 млрд кубометрів газу у сховищах та відмовитися від імпорту. Прем'єр-міністр також доручив збільшити можливості експорту та імпорту електроенергії з Європейського Союзу, а також забезпечити роботу із захисту генеруючих потужностей та систем розподілу від російських ракет і дронів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, як правильно розкласти дрова в печі, щоб вони краще і довше горіли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ