Українців попередили про зміну цін на основні продукти харчування до Нового року

В Україні очікується значна зміна вартості основних продуктів харчування наприкінці 2021 року. Прогнози невтішні, ціла низка базових товарів народного споживання подорожчає напередодні новорічних свят.

Українців попередили про зміну цін на основні продукти харчування до Нового року - today.ua

Економічні експерти прогнозують, що наприкінці грудня 2021 року в Україні очікуються різкі стрибки цін на ринках та супермаркетах. Однозначно зросте вартість цукру, за даними аналітиків, солодкий продукт подорожчає до 50 гривень за кілограм. Цукор подорожчає на тлі зростання цін на енергоносії, а також за підвищенням цінників на даний продукт на світовому ринку.

До 65 гривень за кілограм в Україні подорожчає гречка У цьому впевнений виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий. Зростання цін можливе, якщо Росія припинить постачання гречки до України.

Рис у листопаді вже подорожчав до 35-45 гривень за кілограм, але збільшення вартості енергоносіїв та логістики може призвести до ще більшого зростання цін. Українців попередили про зміну цін на основні продукти харчування до Нового року Соняшникова олія у листопаді подорожчала до 60-62 гривень за літр, очікується, що зростання цін продовжиться до кінця поточного року.

Встановлені в Україні обмеження на імпорт дешевої свинини з Європи можуть призвести до того, що до Нового року цей вид м'яса подорожчає на 50-100% за кілограм. Ближче до новорічних свят подорожчає курятина, в середньому на 5-10%.

Хліб та хлібобулочні вироби через зростання тарифів на газ та електроенергію подорожчає в середньому на 10-25%. Про це розповіли у Всеукраїнській асоціації пекарів.

Нагадаємо, в Україні стрімко подорожчало сало. Свинячий продукт додав у ціні 40 гривень за кілограм. Скільки коштуватиме сало до Нового року?