Українців попередили про значне подорожчання туалетного паперу

Вартість туалетного паперу зросла у багатьох європейських країнах. Стало відомо, що в Україні очікується підвищення цін на стратегічно важливий товар.

Українців попередили про значне подорожчання туалетного паперу  - today.ua

Економіст Андрій Новак повідомив, що подорожчання туалетного паперу буде пов'язане зі зростанням сировини та проблемами в енергетичній системі. Але й зараз назвати товар дешевим не можна. Імпортний туалетний папір коштуватиме в середньому 120-250 гривень за 8 рулонів (тришаровий). Двошаровий обійдеться у 85-120 гривень за 8 рулонів.

Більш доступний варіант - туалетний папір вітчизняного виробництва, ціни на який поки що вдається утримувати на колишньому рівні. Однак критична ситуація в економіці, спричинена повномасштабною війною, провокує багато складнощів. Виробники будуть змушені підвищити ціни на затребувану асортиментну позицію.

Наголошено, що ринок найбільший виробник на українському ринку – Київський Картонно-паперовий комбінат, який знаходиться в Обухові.

"Закони економіки нікуди не подіються і на поняття собівартості продукції. Якщо вона зростає, то виробник змушений піднімати і ціну на товар", - пояснив Новак.

Українців попередили про значне подорожчання туалетного паперу

Справа в тому, що ККПК потрібно закуповувати сировину, оплачувати енергоносії, платити зарплати працівникам. Зростання цих складових виробництва змушують виробника підвищити ціни на продукцію.

"Я думаю, що за цією товарною позицією зростання протягом року може бути на 50-60%", - зазначив Андрій Новак.

У січні вартість 8 рулонів по 65 м туалетного паперу "Обухів" становила близько 70 грн.

Росіяни масово продають підробки українського товару. Вони копіюють зовнішній вигляд рулонів, трохи змінюючи назву – на "Обухоф" чи "Обуков".

Раніше повідомлялося, чим можна замінити туалетний папір у разі дефіциту.

ДЖЕРЕЛОgazeta.ua