Українців попередили про зростання цін на овочі: які продукти подорожчають найближчим часом

В Україні очікується подорожчання овочів, що пов'язане із обмеженими запасами якісної продукції у сховищах. Стало відомо, ціни на які товари зростуть найближчим часом.

Українців попередили про зростання цін на овочі: які продукти подорожчають найближчим часом - today.ua

За даними фахівців "АПК-Інформ: овочі та фрукти", найбільше подорожчають овочі борщового набору. На підвищення їхньої вартості може вплинути подорожчання зберігання овочів через проблеми в енергетичній системі України. Зазначено, що ціни збільшуватимуться з грудня.

Аграрій Дмитро Ткаченко повідомив, що ціни на картоплю в першу чергу залежатимуть від погоди. За сильних морозів вони підвищаться, проте несуттєво. А значне подорожчання можливе у лютому.

Станом на перший день зими середня вартість картоплі становить 10,33 грн/кг. Це на 72 копійки більше у порівнянні з листопадовою ціною. Тоді кілограм овочів обходився в середньому 9,61 грн. Зараз супермаркети пропонують такі ціни:

  • Auchan - 8,2 грн/кг;
  • Metro – 9,9 грн/кг;
  • Megamarket – 12,9 грн/кг.

Українців попередили про зростання цін на овочі: які продукти подорожчають найближчим часом

Не всі виробники були готові до регулярних відключень електроенергії, обґрунтованих ракетними атаками на об'єкти енергетичної інфраструктури. Нині вони намагаються забезпечити зберігання овочів у сховищах та закуповують електрогенератори.

На тижні почала дорожчати цибуляю. Аналітики вважають, що саме вона стане рекордсменом зі зростання вартості серед овочів борщового набору. Продукт низької та середньої якості вже практично розпродано. Рітейлери запланували підвищення відпускних цін на товар, який підходить для тривалого зберігання.

Раніше повідомлялося, що супермаркети оновили ціни на гречку, яйця та олію.

ДЖЕРЕЛОfruit-inform.com