Протягом десятків років Україна була одним із найбільших виробників цукру у світі, але сучасні реалії такі, що ситуація може повністю змінитись. Країна ризикує не лише припинити експорт цукру за кордон, але може сама залишитися без цього продукту стратегічного значення.
Головна причина майбутнього дефіциту цукру в Україні – це різке скорочення посівних площ цукрових буряків. За підрахунками експертів, у 2022 році витрати на вирощування цукрових буряків зростуть майже на 45%.
Більшість складових собівартості цукру це добрива, енергоресурси, засоби захисту, орендна плата за землю і т.д. вже значно зросли у ціні і цей процес продовжується.
Умови, що склалися, змусила українських аграріїв відмовлятися від цукрових буряків, багато хто вже почав переорієнтувати виробництво на інші культури, які користуються попитом на світовому ринку, але не вимагають таких високих витрат. Наприклад, це може бути кукурудза чи соняшник. Варто зазначити, що за останні кілька років в Україні на третину поменшало посівних площ під цукровим буряком. Порівняно з початком 2000 років обсяги виробництва цукрових буряків в Україні впали приблизно вчетверо. Вже минулого, 2021 року Україна вперше змушена була імпортувати сирець цукрової тростини для забезпечення внутрішнього попиту на цукор.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, раніше українців попередили про зміну цін на цукор найближчим часом. Скільки коштуватиме кілограм солодкого продукту?