Українців попередили про подорожчання продуктів: як зміняться ціни на хліб, яйця, крупи, овочі та фрукти

В Україні з початку року помітно подорожчала більшість продуктів. Стало відомо, що в найближчому майбутньому знову зростуть ціни на найпопулярніші товари: хліб, яйця, м'ясо, крупи та овочі. Це, зокрема, пов'язане із використанням генераторів через регулярні вимкнення електроенергії.

Українців попередили про подорожчання продуктів: як зміняться ціни на хліб, яйця, крупи, овочі та фрукти  - today.ua

Чиновники попередили українців, що продукти подорожчають на 5-7%. Проте учасники ринку та аналітики вважають, що вартість найпопулярніших асортиментних позицій зросте на 30-40%.

Експерт у сфері сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО ПЕРСПЕКТИВА" Лариса Гук спрогнозувала зміну цін.

Хліб

Відзначено, що у 2023 році найбільше подорожчає житній хліб через невеликий урожай. Вартість пшеничного хліба також зросте, але не так значно. Торгові мережі вже підняли ціни на продукцію власного виготовлення на 2-9 грн.

Яйця

Ціни на яйця залишаться високими через підвищений попит і низьку продуктивність несучості курей. Десяток коштуватиме щонайменше 75 грн. Аналітики радять забути про літній період 2022 року, коли яйця продавалися дешевше собівартості.

М'ясо

Куряче м'ясо продовжуватиме дорожчати. Наразі вартість кілограма філе в середньому становить 139-145 грн. Торгові мережі влаштовують акційні розпродажі, щоб відвернути увагу покупців від поступового підвищення цін на найдоступніше м'ясо країни.

Вартість свинини та сала зокрема останнім часом трохи знизилася через активний імпорт. Однак м'ясо в найближчому майбутньому дорожчатиме через підвищений попит – українці не поспішають ставати вегетаріанцями. Середня ціна за кілограм м'яса – 170-175 грн.

Українців попередили про подорожчання продуктів: як зміняться ціни на хліб, яйця, крупи, овочі та фрукти

Овочі та фрукти

Лариса Гук підкреслила, що ціни на цибулю, моркву, капусту, картопля, помідори, огірки та інші овочі також зростуть. Основні причини – сезонність, складнощі з логістикою та проблеми в енергетиці на тлі повномасштабної війни. Вартість цибулі може перевищити 40 грн/кг. Разом з тим, в Україні очікується імпортне постачання, тому цінники можуть трохи знизитися.

За прогнозом фахівця, овочі подорожчають на 5-7%, а фрукти - приблизно на 10%.

Гук нагадала, що цукор та соняшникова олія минулого року подорожчали мінімально. 2023-го очікується зростання цін на ці продукти на 5-7%.

Нагадаємо, що в Україні подорожчали вершкове та соняшникове масла, а також кава.

ДЖЕРЕЛОzn.ua