Українців попередили про подорожчання м'яса, овочів та фруктів: як зміниться вартість продуктів до кінця року

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується новий виток зростання цін. Економісти попередили, що до кінця року значно подорожчають м'ясо, овочі, фрукти, олія та молочні продукти. При цьому дефіциту товарів бути не повинно.

Українців попередили про подорожчання м'яса, овочів та фруктів: як зміниться вартість продуктів до кінця року - today.ua

Українці вже практично перестали дивуватися вартості продуктів харчування, які з початку повномасштабної війни зросли в рази. Однак про здешевлення найзатребуваніших асортиментних позицій поки не йдеться.

Заввідділом ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Інна Сало спрогнозувала, що м'ясо до Нового року подорожчає ще на 7-10%. Ціни на молочку зростуть на 10-15%. Ціна літра молока жирністю 2,6% збільшиться до 40 грн.

Українців попередили про подорожчання м'яса, овочів та фруктів: як зміниться вартість продуктів до кінця року

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Рафінована соняшникова олія, пляшка якої в середньому коштує 60 грн, до кінця 2022-го подорожчає до 75 грн/л. Вартість овочів борщового набору зросте на 15-20%.

Аналітик УКАБ ("Український клуб аграрного бізнесу") Світлана Литвин нагадала, що це насамперед пов'язане із сезонним чинником. Овочі та фрукти закладають у сховища, де потрібно підтримувати певну температуру. Це також впливає на їхню вартість. Банани та цитрусові залишаються дорогими, а яблука останнім часом радують середньою ціною 13 грн/кг.

Українців попередили про подорожчання м'яса, овочів та фруктів: як зміниться вартість продуктів до кінця року

Литвин вважає, що загалом продукти подорожчають на 5-7%.

"Значне пошкодження енергетичної системи, яке ми маємо зараз, може призвести до подальшого зростання вартості продуктів харчування у найближчій перспективі. Багато виробників змушені використовувати генератори та різні види альтернативної енергії, що призводить до зростання вартості виробництва і, швидше за все, позначиться на фінальній ціні продуктів" ", – пояснила експерт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Голова Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин наголосив, що ціни зростатимуть і у 2023 році. У держбюджет закладено інфляцію на рівні 28%. Це означає, що товари, зокрема продукти, подорожчають щонайменше на цей відсоток.

Раніше повідомлялося про подорожчання яєць, яловичини, солі, рису та олії – супермаркети оновили ціни в середині листопада.

Головне