Українців попередили про масові звільнення: компанії скорочуватимуть персонал у 2023 році

Компанії готуються скорочувати свій персонал у 2023 році. Громадян попередили про новий виток економічної кризи наступного року. В Україні очікуються масові звільнення.

Українців попередили про масові звільнення: компанії скорочуватимуть персонал у 2023 році  - today.ua

За даними опитування понад 1000 членських компаній Європейської Бізнес Асоціації (ЕБА), майже третина з них– 28% – планує скорочення співробітників. Нових наймати збираються лише 19% організацій, які взяли участь у голосуванні.

Проте більшість бізнесів – 53% спробує зберегти свої команди у колишньому складі. Вони не збираються розширити штат, але й звільняти працівників не мають наміру.

"Більшість директорів, а саме 53%, стверджують про плани утримати команду без змін, решта 28% будуть змушені вдаватися до скорочення штату", - зазначили у ЄБА.

При цьому минулого, 2021 року, наймати новий персонал планували більше половини компаній.

Українців попередили про масові звільнення: компанії скорочуватимуть персонал у 2023 році Нагадаємо, що Верховна Рада 21 вересня ухвалила закон, який передбачає компенсацію єдиного соціального внеску (ЄСВ), якщо працедавці працевлаштовуватимуть довгострокових безробітних.

Також влада покриватиме частину видатків за заробітні плати вразливим категоріям українців. У Мінекономіки уточнили, що йдеться про таких осіб:

  • учасників бойових дій;
  • молодих спеціалістів без досвіду;
  • самотніх батьків;
  • батьків дітей із інвалідністю;
  • інвалідів;
  • українців віком за п'ять років до досягнення пенсійного;
  • довгострокових безробітних.

Українців попередили про масові звільнення: компанії скорочуватимуть персонал у 2023 році Як відомо, внаслідок повномасштабної війни в країні роботу та заробіток втратила третину працездатного населення. У серпні в Україні офіційно було зареєстровано понад 275 тисяч безробітних. При цьому жінок серед них значно більше. Найвищий рівень безробіття – у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях, а найнижчий – у Чернівецькій.

Нагадаємо, що в Україні багато вакансій для робітників. Названо найактуальніші професії та зарплати, які пропонують роботодавці під час війни.

ДЖЕРЕЛООбозреватель