Енергосистема України зазнала масованої ракетної атаки, через що у всіх регіонах запровадили відключення електроенергії. В країні очікуються масове скорочення працівників через скорочення виробництва на підприємствах, а також зниженння доходу персоналу через невідпрацьовані години.
Про це повідомив директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. Він наголосив, що аварійні відключення не дозволяють відновити виробництво в повному обсязі. Експерт пояснив, що крупні промислові підприємства шукають альтернативні шляхи вирішення проблеми та запроваджують нічні зміни. Проте проблеми мають не тільки вони, а й представники малого та середнього бізнесу. Справа в тому, що не всі підприємці можуть дозволити собі купити та систематично використовувати генератори, які досить дорогі та потребують багато палива.
"Тому слід очікувати зменшення кількості робочих місць. Або зменшення оплати праці через невідпрацьовані години", – зазначив Вишлінський.
Водночас український бізнес продовжує працювати, незважаючи на труднощі. Найбільш динамічно відновлюються прифронтові регіони. Роботодавці вказують у вакансіях наявність генераторів та супутникового інтернету Starlink замість "плюшок", які пропонували раніше.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За даними кадрового порталу Work.ua, вітчизняний ринок праці адаптується до нових умов. П'ятірка регіонів-лідерів за кількістю пропозицій роботи не змінилася. Це Донецька, Херсонська, Миколаївська, Харківська та Івано-Франківська області. На заході України зростання кількості вакансій пов'язане із підготовкою до зимового туристичного сезону.
У листопаді кількість резюме зменшилась на 9% порівняно з жовтнем. Кандидатів більше у Дніпропетровській, Київській, Одеській та Львівській областях. Також збільшилася кількість людей, яких хочуть працювати дистанційно.
Нагадаємо, що в Україні з 1 грудня підвищили мінімальний розмір заробітної плати.