Українців через суд змусять повернути незаконно отримані субсидії

В Україні будуть через суд відбирати отримані з порушеннями субсидії за минулі роки. Перевірка Мінфіну показала близько 50 тисяч «підозріло оформлених» соціальних виплат від держави, включаючи пенсії, пільги і субсидії на оплату послуг ЖКГ.

Українців через суд змусять повернути незаконно отримані субсидії - today.ua

Спеціальна комісія Міністерства фінансів перевірила підстави на отримання громадянами України субсидій і пенсійних виплат за минулі роки. Виявилося, що з виплачених в цілому 455 млрд гривень, близько 1,6 млрд гривень не мають достатніх доказів.

За даними Мінфіну, українці нерідко отримують пенсії за своїх померлих родичів, зберігають субсидію після покупки машин, будинків або земельних ділянок, вартістю дорожче 50 тисяч гривень (що заборонено згідно із законом) або оформляють субсидії за двома різними адресами.

На початку поточного року стартував другий етап перевірки правомірності отримання виплат від держави, в ході якої була перевірена інформація про «підозрілих одержувачів». Близько 78 відсотків випадків порушень були доведені.

Українців через суд змусять повернути незаконно отримані субсидії Уряд України, відповідно до закону, має право відсудити у субсидіантів неправомірно нараховані субсидії за трирічний період. Однак експерти вважають, що це навряд чи буде зроблено, оскільки державі доведеться витрачати величезні кошти на суди.

Крім того, аналітики попереджають про зростання напруженості в суспільстві на тлі подібних розглядів, населення може остаточно втратити довіру до влади.

Втім, поодинокі випадки, коли в судовому порядку будуть змушувати повернути в казну держави субсидії та інші виплати, нараховані з порушеннями, будуть відбуватися.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні майже вдвічі скоротили розмір субсидій на оплату газового опалення.