Українців штрафуватимуть за збирання грибів та лікарських трав у лісах

Автор: Шевченко Лилия

Кабінет Міністрів України заборонив громадянам країни збирати гриби, ягоди та ловити рибу. Уряд запровадив величезні штрафи за заподіяну шкоду природно-заповідному фонду держави.

Українців штрафуватимуть за збирання грибів та лікарських трав у лісах - today.ua

Нову постанову Кабміну про охорону природного надбання України затверджено цілу систему штрафів, яка застосовуватиметься для призначення санкцій залежно від розміру шкоди, заподіяної природно-заповідному фонду.

За кожен зрізаний без ліцензії гриб на території природно-заповідних зон України порушник заплатить штраф у розмірі 75 гривень. Збір цілющих трав також заборонено. За кожну квітку Кабмін передбачив штраф у розмірі 30 гривень. За кожен кілограм ягід, зібраний у заповідних зонах, доведеться заплатити 378 гривень, за плоди та горіхи – 1 154 гривні за кілограм.

За незаконну вирубку або пошкодження дерев штрафні санкції в залежності від ступеня шкоди, діаметра дерева та його місця зростання складе від 227 до 18,3 тис. гривень. Українців штрафуватимуть за збирання грибів та лікарських трав у лісах Знищення рослинності в природно-заповідних зонах спричиняє штраф від 227 до 273,4 тис. гривень залежно від віку рослини та її цінності. Ця позиція стосується як трав, так і чагарників. Штрафи передбачені Кабміном щодо осіб, які полюють у заповідних зонах, знищують жаб та водорості у водоймах, займаються риболовлею. Штрафи для порушників перевищують 30 тисяч гривень.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд" під охороною держави знаходяться заповідники, національні природні парки, заказники, заповідні урочища, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендропарки тощо.

Нагадаємо, в Україні заборонять продаж грибів на ринках на законодавчому рівні. Хто може покарати реалізацію грибів?