Українців без QR-коду у додатку “Дія“ штрафуватимуть на десятки тисяч гривень - Кабмін

В Україні зміняться правила перевірки COVID-сертифікатів у "жовтих" карантинних зонах. QR-код скануватимуть за допомогою додатку "Дія". Порушникам загрожує штраф до 170 тисяч гривень.

Українців без QR-коду у додатку “Дія“ штрафуватимуть на десятки тисяч гривень - Кабмін - today.ua

Кабінет міністрів України ухвалив нову постанову, в якій затверджено нові правила перевірки відвідувачів на вході до громадських місць у "жовтій" карантинній зоні. На думку голови МОЗ Віктора Ляшка, власники та співробітники ТРЦ, ресторанів, непродовольчих магазинів тощо. вірять на слово відвідувачам та не перевіряють наявність у них сертифікатів про вакцинацію.

Щоб припинити подібну практику, Кабмін ухвалив рішення зобов'язати власників громадських закладів у "жовтій" карантинній зоні перевіряти наявність COVID-сертифікату.

"Представники закладу повинні будуть не просто запитувати про наявність сертифікату чи візуально перевіряти його наявність. Потрібно буде зчитувати смартфоном QR-код COVID-сертифікату", - розповів Ляшко.

Українців без QR-коду у додатку “Дія“ штрафуватимуть на десятки тисяч гривень - Кабмін На вході до закладу повинен знаходитися співробітник, на телефоні якого встановлено додаток "Дія", за допомогою якого він повинен вважати QR-код COVID-сертифіката і тільки після цього пропустити людину всередину приміщення.

Відповідальність за якісну перевірку COVID-сертифікатів усіх відвідувачів покладається на власників громадських закладів. У разі виявлення порушень може бути виписано штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Нагадаємо, у додатку "Дія" змінилися правила оформлення COVID-сертифікатів. Як отримати документ на собі та на дитину?