Українцям вручають повістки та оповіщення: у чому різниця між документами

Військовозобов'язані українці можуть отримати під час мобілізації не лише повістки, а й оповіщення. Стало відомо, у чому різниця між цими двома документами.

Українцям вручають повістки та оповіщення: у чому різниця між документами - today.ua

Мобілізацію та військовий стан в Україні продовжені щонайменше до 18 серпня. Чоловікам 18-60 років масово вручають повістки. Крім них, територіальні центри комплектації та соціальної підтримки мають право видавати оповіщення.

Порядок денний та оповіщення: різниця між двома видами документів

Порядок денний і оповіщення не є одним і тим же. Порядок денний є документом, який зобов'язує конкретну людину прибути у визначений термін до ТЦК. Оповіщення – це розпорядження від керівника міського чи районного ТЦК, яке вручають не окремому військовозобов'язаному, а:

  • керівникам підприємств, організацій та установ;
  • органам місцевого самоврядування;
  • навчальним закладам.

Оповіщення зобов'язує сповістити громадян про виклик у військкомати та забезпечити їхнє прибуття у зазначені терміни. Воно є механізмом, який ТЦК використовують для вручення повісток військовозобов'язаним.

Оповіщення зобов'язує не військовозобов'язаних, а посадових осіб. Вони повинні повідомити військовозобов'язаних про необхідність з'явитися до ТЦК, стати на облік та уточнити свої дані, а також забезпечити прибуття військовозобов'язаних у строки, зазначені у повістках, що додаються до оповіщення.

Українцям вручають повістки та оповіщення: у чому різниця між документами

Представник адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак зазначив, що необов'язково за оповіщенням та повісткою буде мобілізація. Головне – сформувати резерв. Неявка у військкомат тягне за собою відповідальність – адміністративну або кримінальну.

Нагадаємо, раніше юрист назвав три причини, через які військовозобов'язані українці можуть відмовитися від повістки.

ДЖЕРЕЛОУНИАН