Військовозобов'язані українці можуть отримати під час мобілізації не лише повістки, а й оповіщення. Стало відомо, у чому різниця між цими двома документами.
Мобілізацію та військовий стан в Україні продовжені щонайменше до 18 серпня. Чоловікам 18-60 років масово вручають повістки. Крім них, територіальні центри комплектації та соціальної підтримки мають право видавати оповіщення.
Порядок денний та оповіщення: різниця між двома видами документів
Порядок денний і оповіщення не є одним і тим же. Порядок денний є документом, який зобов'язує конкретну людину прибути у визначений термін до ТЦК. Оповіщення – це розпорядження від керівника міського чи районного ТЦК, яке вручають не окремому військовозобов'язаному, а:
- керівникам підприємств, організацій та установ;
- органам місцевого самоврядування;
- навчальним закладам.
Оповіщення зобов'язує сповістити громадян про виклик у військкомати та забезпечити їхнє прибуття у зазначені терміни. Воно є механізмом, який ТЦК використовують для вручення повісток військовозобов'язаним.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Оповіщення зобов'язує не військовозобов'язаних, а посадових осіб. Вони повинні повідомити військовозобов'язаних про необхідність з'явитися до ТЦК, стати на облік та уточнити свої дані, а також забезпечити прибуття військовозобов'язаних у строки, зазначені у повістках, що додаються до оповіщення.
Представник адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак зазначив, що необов'язково за оповіщенням та повісткою буде мобілізація. Головне – сформувати резерв. Неявка у військкомат тягне за собою відповідальність – адміністративну або кримінальну.
Нагадаємо, раніше юрист назвав три причини, через які військовозобов'язані українці можуть відмовитися від повістки.