Українцям зменшать кількість вихідних і святкових днів

Український Мінкульт має намір скоротити кількість святкових днів в країні. Зокрема, планується скасування додаткових вихідних з нагоди 8 березня та інших "радянських" свят.

Українцям зменшать кількість вихідних і святкових днів - today.ua

Міністерство культури і інформаційної політики України підготувало новий проект закону, яким пропонується відмовитися від додаткових вихідних на деякі свята, грунтуючись на європейських традиціях.

У Мінкульті уточнили, що скасовувати святкування 8 березня і 1 травня в Україні не збираються, а лише хочуть скасувати перенесення святкових днів, якщо вони випадають на вихідні. Наприклад, у 2022 році День трудящих випадає на неділю 1 травня, у відомстві пропонують не давати українцям додатковий вихідний в понеділок, 2 травня.

"Спираючись на загальноєвропейську традицію, МКІП пропонує скасувати норму про додаткове вихідному, якщо окремі свята припадають на суботу або неділю", - повідомили в Мінкульті.

Українцям зменшать кількість вихідних і святкових днів Винятком стануть лише Новий рік і великі релігійні свята - Різдво Христове (католицьке і православне, 25 грудня і 7 січня), Великдень і День Святої Трійці. У цих випадках автори законопроекту рекомендують зберегти традицію перенесення вихідного дня на будній, якщо дата святкування випала на суботу або неділю.

Нагадаємо, в жовтні 2021 року на українців чекають "довгі вихідні" і одна робоча субота.