Українцям стало простіше знімати готівку на касах магазинів – Нацбанк повідомив про нововведення

Автор: Леся Ловіцька

В Україні розширили можливості знімати готівку на касах магазинів. Про це повідомив Нацбанк. Наголошено, що тепер отримати гроші може кожен власник НПС ПРОСТІР у торгових точках, де надають таку послугу.

Українцям стало простіше знімати готівку на касах магазинів – Нацбанк повідомив про нововведення - today.ua

У прес-службі НБУ поінформували, що в жовтні один із найбільших банків України – Ощадбанк – забезпечив здійснення операції з видачі готівки для карт ПРОСТІР у власній еквайринговій мережі. Умова – оплата товару чи послуги через касу магазину. Ощадбанк також налаштував цю послугу і для власних карток ПРОСТІР.

"Тому мережа покриття цієї послуги для карт ПРОСТІР досягла 100%, і тепер кожен власник картки національної платіжної системи зможе отримати готівку на касі у всіх магазинах, аптеках, АЗС та інших торгових мережах, що надають таку послугу", - пояснили представники Національного банку України. 

Українцям стало простіше знімати готівку на касах магазинів – Нацбанк повідомив про нововведення

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Вказано, що йдеться про тисячі торгових точок по всій країні. За даними НБУ, цей функціонал підтримується десятками тисяч платіжних терміналів.

Наголошено, що для таких операцій налаштували свої платіжні термінали шість банків-еквайрів. Серед них ПриватБанк, Ощадбанк, Банк Південний, Raiffeisen Bank, Банк Схід, а також Альфа-Банк Україна. На операції встановлено ліміт у розмірі 6 тисяч гривень за транзакцію.

Українцям стало простіше знімати готівку на касах магазинів – Нацбанк повідомив про нововведення

Як відомо, видача готівки на магазинних касах покликана забезпечити потреби громадян та знизити необхідність інкасацій, що є особливо актуальним у період ведення бойових дій в країні.

Торгові мережі, платіжні системи та банки активно підтримали ініціативу. За останні місяці середня щомісячна сума карткових операцій із видачі готівки на касі становить близько 1,7 млрд грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше стало відомо, що до кінця року платіжні картки ПРОСТІР прийматимуть до оплати всі платіжні термінали України.

Нагадаємо, що у ПриватБанку, Ощадбанку та інших банках стане більше готівкової валюти для продажу населенню.