Українцям повідомили скільки коштує день роботи генератора: як обрати найбільш вигідний прилад

Генератори – досить енергоємні пристрої, які українці змушені використовувати за умов обмеженого електропостачання. Стало відомо, скільки коштує день роботи приладу залежно від його виду.

Українцям повідомили скільки коштує день роботи генератора: як обрати найбільш вигідний прилад  - today.ua

Витрата палива залежить від потужності генератора, і цей показник можна розрахувати за простою формулою. Показники у бензинових та дизельних моделей значно відрізняються.

Бензиновий генератор

Щоб дізнатися, скільки палива за годину споживає такий генератор, потрібно стандартний показник споживання таких моделей – 0,35 л - помножити на показник потужності. Таким чином, бензиновий генератор потужністю 3 кВт на годину споживатиме трохи більше літра бензину.

Дизельний генератор

Стандартний показник таких генераторів – 0,2 л, його потрібно теж помножити на показник потужності. Так, дизельний генератор потужністю 3 кВт споживатиме в середньому 0,6 л пального на годину.

В Україні найпопулярнішими моделями генераторів стали бензинові потужністю до 5 кВт. Для їхньої роботи потрібно до 1,7 л бензину на годину, а це близько 85 грн. Відповідно, десять годин роботи такого пристрою коштуватиме приблизно 850 грн.

Українцям повідомили скільки коштує день роботи генератора: як обрати найбільш вигідний прилад

Дизельні генератори такої потужності споживають близько 1,1 літра дизельного палива на годину. Його середня ціна становить 55 грн, тому десять годин його роботи коштуватимуть близько 550 грн.

Стає зрозуміло, що дизельні генератори вигідніші, проте вони коштують дорожче. На ринку виник дефіцит таких пристроїв.

Раніше стало відомо, як заощадити на генераторі, встановивши газобалонне обладнання.

ДЖЕРЕЛООбозреватель