Today.ua

Українцям повідомили, як врятувати заощадження від коливань курсу валюти

Курс валюти у країні, охопленої війною, залишається нестабільним. Долар за минулий тиждень подешевшав на 1,1 грн. З 1 листопада спостерігається тенденція до його подорожчання. У Нацбанку запевнили, що економіка працює та гривня поступово зміцнюється. Українцям повідомили, як зберегти заощадження.

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова вважає, що передумов для подальшої девальвації гривні немає. Вона вважає, що курс долара до кінця року значно не змінюватиметься. Проте економістам складно робити довготривалі прогнози – на курс впливають багато чинників. Це як події на фронті, так і допомога від партнерів.

Рожкова зазначила, що завдяки іноземним дотаціям вдалося стабілізувати гривню на валютному ринку, а також вирівняти ситуацію із готівковим обігом валюти.

За сприятливої ситуації курс долара не досягне позначки 50 грн до кінця року. У такому разі, 2023-го вартість американської валюти буде на рівні 42,2 грн. Якщо становище погіршиться, потрібно буде готуватися до суттєвої інфляції.

Нацбанк порекомендував українцям врятувати свої заощадження від коливань курсу валюти та покласти її на депозит мінімум на півроку. Катерина Рожкова наголосила, що якщо курс зросте – можна буде виграти на різниці.

Експерт вважає, що банківський вклад має переваги перед звичайним зберіганням будинку. Це надійний спосіб захистити кошти, причому долари можна купити за курсом НБУ, а чи не чорного ринку. При цьому депозити українців допоможуть державі знизити тиск на готівковий валютний ринок та золотовалютні резерви, а також запобігти різкій інфляції.

До того ж, банки підвищуватимуть ставки за гривневими депозитами. Нацбанк з початку жовтня продав із золотовалютних резервів понад мільярд доларів, щоб стабілізувати процеси на готівковому ринку.

Раніше українцям порадили, куди вкладати гроші під час війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ