Українцям повідомили, як зекономити на комуналці при відключеннях електроенергії

Подача електроенергії до будинків українців вже кілька днів обмежена. Масована ракетна атака російських окупантів, що відбулася 23 листопада, призвела до того, що по всій країні запровадили аварійні та планові відключення світла. Людям нагадали, як вони можуть заощадити на комуналці та платити за електрику менше.

Українцям повідомили, як зекономити на комуналці при відключеннях електроенергії  - today.ua

Жителі України, які свідомо не використовують енергоємну побутову техніку в пікові години, допомагають енергосистемі країни. Також вони можуть зберегти власні кошти. У ситуаціях, коли світло в квартирах та будинках надходить нерівномірно, є сенс встановити диференційований лічильник та змінити свій тариф.

Якщо використовувати електроенергію вночі, вона коштуватиме дешевше на 50%. Диференційований лічильник допоможе враховувати споживання за періодом – він запам'ятовує, скільки кіловат пішло у певний час доби. Електроприладами, які потребують багато електроенергії, потрібно буде користуватися вночі. Це бойлери, кондиціонери, пральні та посудомийні машини, а також обігрівачі.

Можна вибрати двозонний або тризонний лічильник.

У першому випадку споживання електроенергії ділиться на дві "зони": з 7.00 до 23.00 – за повним тарифом, а з 23.00 до 7.00 – зі знижкою. У нічний період використовують коефіцієнт 0,5 до тарифу – можна буде платити наполовину менше.

У другому випадку споживання електроенергії поділено на три періоди: з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00 – послуга обійдеться на 50% дорожче звичайного тарифу, а з 23.00 до 7.00 – споживачі отримають знижку в 60% від повного тарифу. В решту часу застосовуватиметься звичайний тариф.

Українцям повідомили, як зекономити на комуналці при відключеннях електроенергії

Двохзонний лічильник є універсальним способом заощаджувати. А тризонний лічильник оптимально підійде українцям, які практично не користуються електроприладами в пікові години перед роботою і одразу після.

Зверніть увагу, що перед покупкою лічильника електроенергії потрібно узгодити його модель та тип зі своїм обленерго. Там повинні запрограмувати пристрій під українські тарифи.

Нагадаємо, що в Україні відкривають "пункти незламності", де всі бажаючі можуть отримати безкоштовний доступ до електроенергії та зв'язку.