Українцям повідомили, як докупити пенсійний стаж у два рази дешевше

Виплати по досягненню певного віку мають право отримувати українці, які нагромадили пенсійний стаж. Йдеться про 30 років для жінок та 35 років – для чоловіків. За потреби його можна докупити. Стало відомо, як це зробити вдвічі дешевше.

Українцям повідомили, як докупити пенсійний стаж у два рази дешевше - today.ua

У Пенсійному фонді України нагадали, що пенсійного стажу можна придбати, сплачуючи єдиний соціальний внесок (ЕСВ). Щоб купити його, потрібно оформити договір про добровільну участь у системі державного соціального страхування. Людині необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Державної податкової служби. При собі потрібно мати такі документи:

  • копію документа, що засвідчує особу;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • заяву;
  • виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

Важливо вибрати вид договору – від цього залежатиме сума, яку потрібно буде сплачувати державі.

Українцям повідомили, як докупити пенсійний стаж у два рази дешевше Можна укласти договір про одноразову сплату єдиного соціального внеску за минулий період. Сплата ЄСВ за умовами такого договору починається з дати не раніше 1 січня 2004 року. Розмір ЄСВ дорівнюватиме 2860 грн. Суму за весь період слід сплатити протягом десяти днів з моменту оформлення договору.

Однак оптимально оформити договір про щомісячну оплату ЄСВ. Він підписується терміном щонайменше одного року. Українець має вносити мінімальний страховий внесок, який зараз становить 1430 грн.

Нагадаємо, коли краще подавати заяву на отримання пенсії, Пенсійний фонд зробив важливе роз'яснення.