Українцям порадили, як шукати роботу під час війни: вакансії розбирають як “гарячі пиріжки“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні після початку повномасштабної війни багато хто залишився без роботи. На ринку праці зменшилася кількість вакансій, але пропозиції все ж таки є. Експерти повідомили, як правильно працевлаштовуватись в умовах економічної кризи в країні та підвищеної конкуренції на ринку праці.

Українцям порадили, як шукати роботу під час війни: вакансії розбирають як “гарячі пиріжки“  - today.ua

Колишній директор з розвитку профільного порталу Work.ua Сергій Марченко порадив претендентам надсилати роботодавцям десятки заявок, а не одну чи дві. В Україні об'єктивно поменшало роботи – ситуація в рази гірша, ніж була до 24 лютого. Усім, кому потрібна робота, рекомендують бути активнішими і наполегливішими – бо місця займають саме такі люди.

Фахівець наголосив, що до пошуку роботи потрібно ставитися як до самої роботи: планувати час на відправку резюме та аналіз пропозицій на сайтах. Чим більше резюме ви відправите, тим вищі шанси отримати бажану позицію.

Марченко закликав тверезо оцінювати свої шанси на працевлаштування. Одна справа, коли ви отримуєте багато пропозицій, можете обирати та просити вищу зарплату. Інше – якщо є не найкраща пропозиція, проте гроші закінчуються і треба хоч кудись влаштуватися.

Популярні зараз

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

В Україні прогнозують шалені ціни на фрукти: цьогорічний врожай частково втрачено через нічні заморозки

HR-експерт Тетяна Пашкіна зазначила, що на даний момент ринок роботодавця, а не кандидата. Вона звернула увагу на популярність професій. Якщо вони актуальні за нинішніх складних умов, можна не думати про сферу діяльності. Однак якщо спеціальність наразі втратила актуальність, доведеться замислитись над цим питанням. Потрібно також враховувати, чи бажаєте ви змінити роботу тимчасово або йдеться про підробіток у важкий період.

Українцям порадили, як шукати роботу під час війни: вакансії розбирають як “гарячі пиріжки“

За словами кар'єрного консультанта, зараз одна професія рідко в когось залишається на все життя. Багато хто неодноразово перекваліфікується. Не виключено, що нова робота принесе більше можливості та доходу, ніж це було на колишній.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Тому, якщо ви втратили роботу і шукаєте її, не знаходите за своєю спеціальністю, є сенс задуматися: чи не варто перекваліфікуватися. Це сучасний тренд", - цитує аналітика "Обозреватель".

Раніше повідомлялося, що безробітних українців почали залучати до суспільно корисних робіт. Для тих, хто відмовиться, передбачено покарання.