Українцям повідомили, де та як буде працювати мобільний зв'язок в умовах блекауту

Українці житимуть в умовах регулярного відключення електроенергії як мінімум до березня. Це пов'язано із регулярним ракетними обстрілами російських окупантів, які руйнують енергетичні об'єкти. Стало відомо, де і як у разі блекауту працюватиме мобільний зв'язок.

Українцям повідомили, де та як буде працювати мобільний зв'язок в умовах блекауту - today.ua

Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Юрій Щиголь повідомив, що у разі повної відсутності електроенергії мобільні оператори мають забезпечити зв'язок своїм абонентом протягом трьох діб.

За словами Щиголя, такий же термін працюватимуть п'ять радіокомпаній та національний телемарафон. Однак далі ситуація залежатиме від доставки палива.

"Телебачення та радіо працюватимуть, у нас працюють середні хвилі, "Українське радіо", працює радіо у FM-діапазоні, де ви можете почути найнеобхіднішу інформацію", - зазначив експерт.

Щиголь порадив українцям придбати радіоприймачі на батарейках. Він прокоментував можливість повного зникнення мобільного зв'язку. Наголошено, що зараз у країні працюють 82% базових станцій. У Херсонській та Луганській області їх відновлюють. Після масованого ракетного удару по Україні перестали працювати близько 45% базових станцій мобільного зв'язку.

"Проблема в тому, що не можна під кожну базову станцію розмістити генератор. Коли зникає світло, всі з Wi-Fi мереж, які також не працюють, переходять на базову станцію і там, де є резервування на дві години, вона працює півгодини", - пояснив. аналітик.

Українцям повідомили, де та як буде працювати мобільний зв'язок в умовах блекауту

Юрій Щиголь нагадав про роботу "пунктів незламності", де будуть світло та мобільний зв'язок. Наразі проводиться робота, щоб забезпечити українців необхідними ресурсами.

Сергій Попко, який очолює Київську міську військову адміністрацію, уточнив, що столична влада та мобільні оператори підготували алгоритм безперебійної роботи на випадок блекауту. Максимум станцій мобільного зв'язку будуть забезпечені генераторами. Йдеться про вишки загальнонаціонального масштабу, які забезпечують зв'язком усю Україну.

У Києві планують встановити 40 терміналів супутникового Інтернету Starlink. Зазначеною технікою забезпечать районні лікарні та держадміністрації.

Раніше українцям повідомили, як дзвонити та писати повідомлення за відсутності мобільного зв'язку та інтернету.