Українцям повідомили, що один вид хліба стане дефіцитним: що незабаром зникне з полиць супермаркетів

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується дефіцит одного виду хліба – житнього. Не виключено, що він зникне з полиць супермаркетів. Справа в тому, що зараз невигідно вирощувати сировину для виробництва.

Українцям повідомили, що один вид хліба стане дефіцитним: що незабаром зникне з полиць супермаркетів - today.ua

Генеральний директор агрохолдингу HarvEast Holding Дмитро Кушнір заявив, що вирощувати жито та ячмінь недоцільно. Тому ячна і перлова крупа невдовзі можуть зникнути з продажу. Також виявиться дефіцитним житній хліб.

Експерт зазначив, що виробництво двох зернових стало невигідним через розвал логістичних ланцюжків та подорожчання всіх складових процесу.

Наголошено, що навіть те, що фермери вже виростили, вони не можуть продати навіть із мінімальним прибутком. Справа в тому, що зараз ніхто вже не купить зерно за його реальною ціною. Тому наступного року виробники можуть взагалі відмовитися від посіву жита та ячменю, що призведе до обмеженої пропозиції на ринку.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

Економісти наголосили, що в Україні ціни продовжать зростати. Нацбанк спрогнозував, що до кінця року інфляція становитиме 31%.

Заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Микола Пугачов пояснив, що підвищення цін пов'язане з бойовими діями та наслідками російської окупації.

Українцям повідомили, що один вид хліба стане дефіцитним: що незабаром зникне з полиць супермаркетів

Виробничі потужності та інфраструктури зруйновані, є проблеми з доставкою. Також збільшилися виробничі та логістичні витрати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Руйнування інфраструктури ускладнює роботу виробників продукції, перевізників, переробних підприємств та торгівлі. При цьому погіршуються і споживчі очікування - люди намагаються зробити запаси на випадок непередбачених подій і це підвищує попит", - підсумував академік НААН.

Нагадаємо, що хліб можна приготувати і самостійно – і для цього не потрібні особливі кулінарні вміння. Спробуйте приготувати випічку своїми руками – всього із чотирьох інгредієнтів.