Українцям повідомили, що буде з цінами на яйця найближчим часом

Автор: Леся Ловіцька

В Україні після Великодня почали стрімко дешевшати яйця. У супермаркетах тенденція виражена не так сильно, як на ринку. Стало відомо, що буде з цінами на продукт найближчим часом.

Українцям повідомили, що буде з цінами на яйця найближчим часом - today.ua

Вартість яєць знижуватиметься до середини літа. Про це повідомила старша наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Світлана Пашко. Це пов'язано із появою на ринку продукції приватних господарств, які виробляють близько половини обсягу яєць в Україні.

"Слід пам'ятати, що поголів'я курей-несучок оновлюється щовесни. Утім, у 2022 році відбулася технологічна перерва, викликана важкою військовою ситуацією в країні. Тепер уже почали нестись ті курки-несучки, поголів'я яких було відновлено на підприємствах восени минулого року. Отже, виробництво яєць зростатиме, а ціна на яйця падатиме", - зазначила Пашко.

За прогнозами вчених, ціни на яйця стабільно знижуватимуться, якщо не погіршиться ситуація на ринку кормів.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Ціни на яйця в супермаркетах

За даними Мінфіну на 3 травня, десяток яєць від ТМ "Квочка" в середньому коштує 70,60 грн, як і у квітні. У Новусі їх можна придбати за 66,99 грн.

Продукція від ТМ "Ясенсвіт" помітно подешевшала. Минулого місяця десяток яєць від цього виробника коштував 74,12 грн, а зараз – за них потрібно заплатити 68,78 грн. Найдешевші яйця у торговій мережі Варус – 57,90 грн.

Українцям повідомили, що буде з цінами на яйця найближчим часом

Крупний український виробник яєць скоротив виробництво

Стало відомо, що один із провідних виробників яєць та яєчних продуктів в Україні "Овостар Юніон" на початку 2023 року скоротив виробництво яєць на 2% - до 362 млн штук. При цьому компанія значно збільшила експорт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Керівництво зробило всі кроки, щоб звести до мінімуму несприятливі наслідки на поточну ситуацію на виробництві, що дозволило зберегти виробництво та збут на довоєнному рівні", - зазначив гендиректор компанії Борис Бєліков.

Нагадаємо про чотири способи вибрати свіжі яйця у магазині чи на ринку.