Українцям повідомили, що буде з цінами на яйця, овочі та фрукти у червні

Українців цікавить, що буде з цінами на найпопулярніші продукти. Стало відомо, як зміниться вартість яєць, м'яса, овочів та фруктів у червні.

Українцям повідомили, що буде з цінами на яйця, овочі та фрукти у червні - today.ua

Вчені Інституту аграрної економіки спрогнозували ситуацію на продуктовому ринку. Стало відомо, що яйця до середини літа дешевшатимуть. Помідори та огірки залишаться дорогими, як і черешня з полуницею, а цибуля та молода картопля подешевшають.

Ціни на яйця

Старша наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Світлана Пашко оцінила ситуацію на ринку яєць:

"Поступове зниження ціни на яйця продовжуватиметься до середини літа через збільшення їхньої пропозиції. Це пов'язано з приходом на ринок продукції приватних господарств, що виробляють приблизно половину всього обсягу яєць в Україні".

Нині ціни на яйця у супермаркетах відрізняються. Поштучно без упаковки їх пропонують дешевше, ніж фасовані. Вартість десятка варіюється від 37,90 до 52,50 грн.

Ціни на м'ясо

Провідна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Наталія Копитець спрогнозувала нестабільність цін на м'ясо. Це пов'язано з війною і складною економічною ситуацією. У травні зростання цін на м'ясо сповільнилося. Максимально подорожчали курячі гомілки, на 6,9% - до 81,95 грн/кг.

Ціни на овочі

Овочі салатної групи залишаться дорогими через високу собівартість вирощування та зберігання. Помідори продаватимуть по 80-85 грн/кг, а огірки – по 70-75 грн/кг.

"Розширення пропозиції цих видів вітчизняної продукції на ринку та зниження цін відбудеться у сезон врожаю відкритого ґрунту. Однак, оскільки Херсонська область все ще знаходиться у зоні бойових дій, сезон раннього врожаю огірків та помідорів розпочнеться із запізненням", - пояснила Сало.

Поява на ринку овочів із відкритого ґрунту призведе до падіння цін на них. Очікується, що цибуля та морква подешевшають до 50-55 грн/кг, молода картопля – до 30-35 грн/кг, минулорічна – до 10 грн/кг.

Українцям повідомили, що буде з цінами на яйця, овочі та фрукти у червні

Ціни на фрукти

У поточному місяці вартість черешні не буде нижчою за 100 грн/кг. Приблизно стільки коштуватиме полуниця – її ціна не опуститься нижче за 70-80 грн/кг. Аналітик Інна Сало назвала головну причину високих цін – це повномасштабна війна.

Завідувач відділу ціноутворення та аграрного ринку Інститут аграрної економіки зазначила, що пропозиція буде обмежена через окупацію південних регіонів.

Раніше повідомлялося, що ціни на черешню та полуницю вже почали знижуватися.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua