Сучасна система пенсій дозволяє передавати гроші у спадок. Однак, згідно із законодавством України, оформити пенсійне страхування необхідно правильно.
У закон "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" було внесено суттєві правки від 01.07.2021. Тепер українські громадяни повинні знати, що в разі відстрочки дати призначення пенсії за віком учасник накопичувальної системи пенсійного страхування може укласти договір страхування довічної пенсії з більш пізнього строку.
Українські громадяни, відповідно до закону, отримали право на свій розсуд вибрати один з видів довічної пенсії. Інформація про це буде записана в договорі страхування довічної пенсії.
Види довічних пенсій, які будуть функціонувати в Україні:
- довічна пенсія з установленим періодом - виплачується щомісяця протягом життя пенсіонера. Оскільки термін договору становить не менше 10 років, то в разі смерті пенсіонера право на отримання виплат переходить до його спадкоємців, які вказані в договорі;
- довічна обумовлена пенсія - виплати проводяться щомісяця протягом життя пенсіонера. Різницю у виплатах перерахують спадкоємцям, якщо на момент смерті одержувача виплачена сума менша від тієї, що прописана в договорі;
- довічна пенсія подружжя - виплачується щомісяця протягом життя пенсіонера, а після смерті виплачується чоловікові або дружині, якщо вони досягли пенсійного віку.
- заява;
- довідка з ПФУ про суму, накопиченої пенсіонером у Накопичувальному фонді;
- довідка від адміністратора недержавного пенсійного фонду про накопиченої сумі.
Зробити це потрібно протягом одного календарного місяця до настання пенсійного віку.
Українцям розповіли про умови отримання пенсій в розмірі 10 тисяч гривень. Хто має право на гідну старість в Україні?