Несприятливі погодні умови: Українців готують до значного підвищення цін на цукор

З наближенням сезону консервування овочів та фруктів на українців може чекати значне підвищення цін на цукор. Про очікувані зміни цінової політики на цукровий пісок в Україні розповів аналітик Національної асоціації цукровиків України "Укрцукор" Назар Михайловін.

Несприятливі погодні умови: Українців готують до значного підвищення цін на цукор - today.ua

За словами експерта, поки ціни на цукор в Україні вдалося стабілізувати за допомогою великого імпорту.

"З початку року вартість цукру у виробників зросла майже на 13% - з 18,70 до 21,30 грн / кг з ПДВ. Підвищення ціни в середньому відбулося на 2,6 грн, що, відповідно, позначилося і на кінцевій вартості товару в магазинах", -розповів Назар Михайловін.

З початку року на територію країни було завезено 100 тисяч тонн цукру, з них, близько 40 тисяч тонн цукру білого і 60 тисяч тонн склали поставки тростинного цукру-сирцю. Крім того, найближчим часом очікується надходження ще 30 тисяч тонн цукру-сирцю в рамках тарифної квоти. Імпорт цукру з інших країн допоміг зупинити стрімке подорожчання продукту в магазинах України.

Однак, з початком сезону закруток і збільшенням попиту продавці можуть підвищити вартість цукру. Несприятливі погодні умови: Українців готують до значного підвищення цін на цукор Причиною підвищення цін на цукор в Україні стали несприятливі погодні умови 2020 року, що не тільки зменшило обсяги врожаїв цукрового буряку та його якість. Погіршило ситуацію значне зменшення площ посіву цукрових буряків. В результаті, знизилася кількість надходження сировини цукрові заводи і призвело до зупинки більшості підприємств.

Імпорт цукру білого та цукру-сирцю дозволив зупинити стрімке подорожчання, середній цінник на солодкий продукт зупинився на рівні 21 - 21,70 грн/кг.

Нагадаємо, раніше в Мінекономіки назвали причину зниження цін на цукор в Україні. Чому дешевшає солодкий продукт?